Współpraca naukowa
Współpraca z ośrodkami polskimi
- Zespół hydrobiologiczny współpracuje z Zakładem Biogeografii i Ekologii Bezkręgowców Uniwersytetu Łódzkiego (dr hab. Michał Grabowski, prof. UŁ i dr Karolina Bącelą Spychalska) oraz z Katedrą Ekologii i Zoologii Kręgowców Uniwersytetu Łódzkiego (dr hab. Mirosław Przybylski, prof. UŁ i dr hab. Joanna Grabowska, prof. UŁ).
- Zespół parazytologiczny współpracuje z Zespołem Ewolucji Strategii Życiowych Uniwersytetu Jagiellońskiego (dr Anna Łabęcka, dr hab. Marcin Czarnołęski) oraz z Zakładem Zoologii Uniwersytetu Przyrodzniczego w Poznaniu (dr inż. Maria Urbańska) w zakresie biologii i ekologii małży (Anodonta anatina i Sinanodonta woodiana) zarażonych przywrami. Współpracujemy również z Katedrą Biochemii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (prof. Krystyna Żółtowska) w zakresie biochemicznych implikacji inwazji przywr u ślimaków oraz z Pracownią Mikroskopii Elektronowej i Konfokalnej Uniwersytetu Warszawskiego (dr Andrzej Czubaj) w zakresie wykorzystania cech ultrastruktury tegumentu cerkarii w diagnostyce Digenea.
Współpraca z ośrodkami zagranicznmi
- Zespół hydrobiologiczny współpracuje z Interactions Animal-Environment Research Unit z Université de Reims Champagne-Ardenne we Francji (dr Stephane Betoulle).
- Zespół parazytologiczny współpracuje z Laboratorium Helmintologii Uniwersytetu Karola w Pradze (prof. Petr Horák) w zakresie diagnostyki ptasich schistosom (Trichobilharzia spp.) i “świądu pływaków”, z Instytutem Parazytologii BC ASR w Czeskich Budziejowicach (prof. Tomas Scholtz, dr Anna Faltynkova) w zakresie diagnostyki gatunków przywr digenicznych oraz z Instytutem Parazytologii Uniwersytetu w Valencji (prof. Santiago Mas-Coma) – program fasciolozy.