Kontaktul. Lwowska 1, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-25-05
fax: +48 56 611-47-72
e-mail: dwnbiw@umk.pl
obrazek nr 1 obrazek nr 2 obrazek nr 3 obrazek nr 4

Aktualności

 

2024-07-17

16. lipca 2024 roku w naszej Pracowni przeprowadzony został kolejny egzamin licencjacki.

Bohaterem dnia był Pan Piotr Ilkiewicz, student kierunku Biologia Sądowa i autor bardzo ciekawej pracy z zakresu antropologii sądowej – “Antropologiczne metody identyfikacji człowieka żywego”.

Panu Piotrowi serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

 

dr dr Ewa Rogowska i Natalia Mucha

2024-06-24

20. czerwca 2024 roku w Pracowni Dydaktyki Biologii przeprowadzony został pierwszy w tym roku egzamin dyplomowy.
Studentce kierunku Biologia sądowa, Julii Bartczak (temat pracy: Triada identyfikacyjna – ustalenie płci, wieku i wysokości ciała nieznanych zwłok.), serdecznie gratulujemy doskonałej pracy i życzymy powodzenia w dalszej karierze zawodowej.

dr dr Ewa Rogowska, Natalia Mucha

2024-02-15

W każdy trzeci czwartek lutego obchodzimy Światowy Dzień Antropologii.

W tym roku wypada on 15go lutego.

W takim dniu wypada wspominać tych, którzy znacząco wpisali się w rozwój polskiej i światowej antropologii. Do takich osób niewątpliwie należy Jan Czekanowski (1882-1965), którego sylwetkę przybliżymy w najbliższym czasie w naszym Antropoblogu.

2023-11-16

Po raz ostatni w starym roku w Pracowni Dydaktyki Biologii przeprowadzony został egzamin licencjacki. Pani Karolina Toczyłowska (temat pracy: Portret pamięciowy) wciąż jest związana z naszą Uczelnią.

Serdecznie gratulujemy doskonałej pracy, jaką Pani napisała i życzymy powodzenia w dalszej karierze zawodowej.

dr dr Ewa Rogowska, Alicja Drozd-Lipińska


2023-09-18

W dniu dzisiejszym w Pracowni Dydaktyki Biologii przeprowadzone zostały kolejne egzaminy dyplomowe. Studentki kierunku biologia sądowa: Natalia Gapińska (temat pracy: Historia i teraźniejszość portretu pamięciowego) oraz Paulina Szulc (temat pracy: Rozkład ciała i identyfikacja szczątków ludzkich w środowisku wodnym) zamierzają nadal studiować na naszej Uczelni!

Absolwentkom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

dr dr Ewa Rogowska, Alicja Drozd-Lipińska


2023-07-14

Już wkrótce wyniki I tury rekrutacji na ponad 100 kierunków studiów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. A czy wiecie co przyszłym studentom oferuje nasz Wydział? Poniżej – krótkie zestawienie.

 

Trzyletnie studia licencjackie:

Sport i Wellness

Zajęcia prowadzone w ramach tego cyklu studiów  ponownie wróciły do Torunia. Studenci w ramach prowadzonych tu przedmiotów mają m.in. zagwarantowany dostęp do Uniwersyteckiego Centrum Sportowego, gdzie z pewnością nabędą szereg praktycznych umiejętności sportowych. Kierunek dedykowany jest przede wszystkim osobom, które wiążą swoją przyszłość ze sportem, rekreacją i turystyką w różnych ich odsłonach.

Biologia Sądowa

Kierunek, na którym  studenci poznają podstawowe procedury wykorzystywane podczas zbierania oraz analiz śladów biologicznych i innego materiału dowodowego. Posiądą zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną, szkoląc się w zacisznych, świetnie wyposażonych laboratoriach, pod okiem ekspertów i specjalistów w swojej dziedzinie.

 

Trzyletnie studia licencjackie + dwuletnie studia magisterskie

Biologia

Zajęcia prowadzone są w tamach dwóch specjalności – ogólnej i nauczycielskiej, zarówno w nowoczesnych laboratoriach, jak i w terenie. Absolwenci kierunku będą mogli związać swą przyszłość ze szkolnictwem, bowiem studia umożliwią im m.in. nabycie uprawnień umożliwiających nauczanie przedmiotu biologia.

Biotechnologia

Studenci w ramach zajęć nabędą praktyki w pracy w laboratoriach. W ramach prowadzonych zajęć pozyskają umiejętności projektowania procesów biotechnologicznych i prac w warunkach in vitro – zarówno z roślinami, jak i zwierzętami. Dzięki temu odnajdą się po skończonym kursie na rynku pracy, uzyskując wiedzę umożliwiającą im pracę w szeroko pojętych gałęziach innowacyjnej gospodarki.

 

Dwuletnie studia magisterskie

Diagnostyka Molekularna

Kierunek utworzony przy wsparciu środków z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Edukacyjnemu Wiedza Edukacja Rozwój, który miał na celu stworzenie unikalnych kierunków studiów będących odpowiedzią na potrzeby społeczno-gospodarcze. Szereg zajęć, prowadzonych w doskonale wyposażonych laboratoriach, pozwala jego uczestnikom poznać techniki molekularne oraz tajniki postępowania z materiałem biologicznym. Absolwenci nabędą umiejętności ułatwiających znalezienie pracy w szerokim spektrum laboratoriów badawczych.

 

Global Change Biology

Interdyscyplinarny kierunek prowadzony w języku angielskim. Jego program opracowano we współpracy y z Università degli Studi di Napoli “Parthenope”, gdzie studenci realizują trzeci semestr nauki. Absolwenci mogą tu uzyskać podwójny dyplom magistra:  Global Change Biology (UMK) oraz Biology for Sustainability (PUN), uzyskując w trakcie studiów wiedzę pozwalającą podjąć pracę w wielu jednostkach zarówno w kraju jak i za granicą.

 

Jednolite studia magisterskie

Weterynaria

11 semestrów nauki pozwoli na uzyskanie tytułu i uprawnień lekarza weterynarii. W ramach współpracy trzech ośrodków naukowych: Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy studenci nabędą umiejętności ułatwiających im podjęcie pracy w licznych ośrodkach diagnostycznych, czy laboratoriach biotechnologicznych i przemysłowych.

 Zainteresowanych szczegółowymi informacjami na temat oferty Wydziału odsyłamy na strony:

Mężczyzna w białym fartuchu siedzący przy stole, na którym znajduje się mikroskop, zagadkowy napis i probówki

Sport i Wellness; Biologia Sądowa;

Biologia; Biotechnologia

Diagnostyka Molekularna

Global Change Biology; Weterynaria


2023-07-13

Trzy, leżące na stole, oprawione prace licencjackie

Z wielką przyjemnością informujemy, że w dniu dzisiejszym w Pracowni Dydaktyki Biologii przeprowadzone zostały pierwsze egzaminy dyplomowe. Studentki kierunku biologia sądowa: Zuzanna Bonk (temat pracy: Katastrofy masowe – wykorzystanie nowych technik do identyfikacji); Dominika Pieńkosz (temat pracy: Mumifikacja naturalna na przykładzie mumii torfowych) oraz Maria Siewierz (temat pracy: Identyfikacja człowieka żywego na odstawie monitoringu i nagrań z różnych nośników obrazu) zadeklarowały, że planują rozwijać dalej swoje zainteresowania naukowe związane z dotychczasowym kierunkiem ich studiów.

Absolwentkom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

dr dr Ewa Rogowska, Alicja Drozd-Lipińska

 


2023-07-11

Rysunek szkieletu opartego jedną ręką o stół, drugą ręką podtrzymującego czaszkę

 

Serdecznie witamy na nowej stronie Pracowni Dydaktyki Biologii 🙂